Чи потрібен техогляд на причіп

Проходити технічний огляд на причіп чи ні? На це питання відповість наша стаття.

1
Якщо ви - фізична особа, а ваш причіп не перевищує максимальну масу до 3,5 тонн, то відповідно до статті 32 п. 4 Закону РФ від 01.07.2011 №170-ФЗ (повний текст Закону представлений тут) проходити технічний огляд причепа не потрібно. Дане положення вступило в силу з 1 січня 2012 року.

2
Що стосується юридичних осіб, причепи яких стоять на балансі підприємства, то для них проходити техогляд покладено після проходження певного терміну експлуатації засобу. Регламентує процедуру проходження ст.15 вищевказаного закону:

  1. Якщо причіп експлуатується терміном до трьох років, включаючи рік випуску, то проходити технічний огляд не потрібно;
  2. Якщо причіп експлуатується від трьох і семи років, то проходити технічний огляд доведеться два рази на рік;
  3. Якщо причіп експлуатується понад сім років, то підприємство зобов'язане проводити його технічний огляд один раз на рік у відповідній установі.

Якщо у вас виникають сумніви або ж ви не до кінця розібралися, в цьому випадку краще звернутися в компетентні органи для прояснення ситуації конкретно по вашому випадку.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!